SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zadzwoń lub napisz do nas, żeby poznać szczegóły.

SKONTAKTUJ SIĘ

OPIS

Wybór źródła ogrzewania jest bardzo ważny z punktu widzenia komfortu i ekonomi użytkowania instalacji centralnego ogrzewania. W zależności od lokalizacji budynku i osobistych preferencji dobieramy rodzaj kotła (gazowy, olejowy, elektryczny, pelletowy lub węglowy z podajnikiem lub zasypowy). Bardzo ważny jest również dobór mocy kotła, na który składa się przeliczenie wielkości budynku oraz strat ciepła tegoż obiektu. W nowoczesnych kotłach gazowych, pelletowych czy nawet podajnikach na węgiel moc jest modulowana, czyli kocioł może pracować z różną mocą w zależności od aktualnego zapotrzebowania, nie mniej jednak również należy dobrać urządzenie o odpowiednim zakresie mocy.

 

GALERIA

 

Kocioł pelletowy z nadmuchem ciepłego powietrza, idealny do ogrzewania jednego, dużego pomieszczenia.

Kocioł pelletowy z płaszczem wodnym do ogrzewania domów jedno i wielorodzinnych oraz produkcji ciepłej wody użytkowej.

Kocioł pelletowy z płaszczem wodnym oraz drugim paleniskiem na drewno do ogrzewania domów jedno i wielorodzinnych oraz produkcji ciepłej wody użytkowej.

Kocioł pelletowy z płaszczem wodnym do ogrzewania domów jedno i wielorodzinnych oraz produkcji ciepłej wody użytkowej. Kompaktowe wymiary urządzenia pozwalają na instalację w dowolnym pomieszczeniu, bez potrzeby wydzielania kotłowni i podłączania do głównego przewodu kominowego.

Kocioł elektryczny o małych gabarytach, nie wymagający magazynowania paliwa ani kotłowni. Doskonale nadaje się do ogrzewania dobrze docieplonych domów całorocznych lub domków letniskowych. Opcjonalnie dostępny ze sterownikiem umożliwiającym zdalny dostęp przez internet.

Kocioł gazowy jednofunkcyjny, może ogrzewać instalację centralnego ogrzewania i bojler ciepłej wody użytkowej za pomocą zaworu trójdrożnego.

Kocioł gazowy dwufunkcyjny ogrzewa  instalację centralnego ogrzewania oraz produkuje ciepłą wodę użytkową na zasadzie ogrzewacza przepływowego, czyli załącza się w momencie otwarcia kranu z wodą ciepłą i wyłącza się po jego zamknięciu.

Żeliwny kocioł z palnikiem olejowym oraz zintegrowanym zbiornikiem C.W.U. o pojemności 100 lub 130l. Kotły charakteryzują się wysoką sprawnością oraz niewielkim zużyciem paliwa. Wymiennik z trójciągowym systemem przepływu spalin składa się z członów z wysokiej jakości żeliwa odpornego na zmiany temperatury. W efekcie konstrukcja kotłów jest niezwykle trwała
i niezawodna.

Tradycyjny kocioł zasypowy umożliwiający palenie dowolnym paliwem tj. węglem, drewnem, miałem węglowym lub mieszankami w/w paliw. Urządzenie takie może być wyposażone w sterowanie obsługujące np. siłownik zaworu mieszającego, kilka pomp, nadmuch, sterowanie tygodniowe, pogodowe itp.   Aktualnie wycofane z obrotu.

Kocioł z podajnikiem na ekogroszek, może posiadać tzw. 5-tą klasę ekologiczną – wtedy możemy palić węglem sortymentu groszek i ubiegać się o dofinansowanie z Urzędu Gminy zgodnie z zasadami tzw. Programu Ograniczenia Niskiej Emisji.

Kotły te produkowane są również w wersji DUAL, czyli z drugim paleniskiem na paliwa typu: drewno czy grubszy węgiel. W tym wypadku jednak nie możemy liczyć na dofinansowanie inwestycji, jednak nie uzależniamy się od jednego rodzaju paliwa.

5 Klasa - kotły z dofinansowaniem